12 grudnia 2019

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Kochani, drodzy uczniowie, rodzice nauczycieli, cała społeczność dołączcie się do naszej wielkiej akcji w której pomagamy rodzinie z Białorusi.
W tym roku w ramach szlachetnej paczki wybraliśmy rodzinę Pani Olgi. Sami przeczytajcie.
Każda rzecz, nawet malutka jest bardzo ważna.
Warto pomagać 😊 ludzie dobrych serc.

Aktualności 2019/2020

Grudniowy czas przedświąteczny obfituje w wiele zwyczajów. Jednym z nich jest spotkanie z Mikołajem, na które przygotowaliśmy się. Napisaliśmy listy do św. Mikołaja i specjalnie na spotkanie pięknie ubraliśmy się.
W naszej klasie odbyły się też niecodzienne warsztaty przygotowane przez mamę ucznia Alana – panią Magdalenę. Były to warsztaty zdobienia pierników, podczas których nauczyliśmy się jak wykorzystać różnorodne ozdoby do ustrojenia ciemnych ciasteczek. Warsztaty sprawiły wszystkim wielką radość, a ozdobione pierniki zjemy podczas klasowej wigilii.
Pani Magdalenie bardzo dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów!

11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego: „Na Pruślinie nie daj się dusić!". Projekt miał na celu upowszechnienie wiedzy o tym, jak powstaje smog, jakie są  skutki zanieczyszczeń powietrza, a przede wszystkim, jak zapobiegać jego zatruciu. Na lekcjach, wycieczkach rowerowych, czy zajęciach w terenie, uczniowie poznawali alternatywne źródła energii, dzięki temu wiedzą, jak ważne jest inwestowanie wtechnologie oparte na odnawialnych źródłach energii.
Edukacja nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, to klucz do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, dlatego społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 zorganizowała dzisiejszy happening, by zarówno uczniowie i mieszkańcy dzielnicy Pruślin uświadomili sobie, jak
zanieczyszczenia powietrza wpływają na ich życie.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało na projekt „Na Pruślinie nie daj się dusić!” dotację od Zarządu Powiatu Ostrowskiego. Dzięki dotacji uczniowie mogli posadzić na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 drzewa i krzewy antysmogowe. W ramach projektu uczniowie wzięli również udział w licznych konkursach o tematyce antysmogowej.

11 grudnia w Forum Synagoga odbył się IX OSTROWSKI DZIEŃ WOLONTARIUSZA pod hasłem „Wolontariat wczoraj, wolontariat dziś, wolontariat jutro”. Przedstawiciele naszej szkoły mogli obejrzeć prezentację zdjęć poświęconych misji Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłuchać prelekcji zaproszonych gości. Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie tytułów Ostrowskiego Wolontariusza Roku 2019.

Tematem tegorocznego konkursu była subiektywna interpretacja hasła „Cud betlejemskiej nocy”. Na konkurs wpłynęło 512 prac. Uczennica naszej szkoły Laura Pałasz została laureatką tego konkursu. Gratulujemy serdecznie!

10.12.klasa II B wraz z wychowawcą i panią pedagog wybrała się do piekarni MIMA na ul. Prof. Kaliny w celu zapoznania się z procesem wypieku chleba oraz zawodem piekarza. Po zwiedzeniu piekarni od przysłowiowej kuchni i poznaniu procesu wypieku chleba mogliśmy się przekonać podczas warsztatów jak trudny bywa proces formowania surowego ciasta w kształt jaki chcielibyśmy uzyskać. Na koniec gościny w piekarni zostaliśmy poczęstowani pysznymi piernikami w czekoladzie. Bardzo dziękujemy za gościnę Właścicielom piekarni MIMA, sprawili nam Państwo ogromną radość.

Dnia 10.12.2019r. uczniowie klasy 6 odbyli bliskie spotkanie z robotyką. Pani Magdalena Rosińska z firmy TwojRobot Ostrzeszów odwiedziła naszą szkołę i zorganizowała dla uczniów warsztaty. Mimo, że to było pierwsze spotkanie, wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wyznaczonym zadaniem. Projekt polegał na zbudowaniu i zaprogramowaniu robota, który będzie brał udział w walkach sumo. Uczniowie dowiedzieli się między innymi na jakiej zasadzie działają czujniki koloru i podczerwieni, oraz jak zaprogramować silniki, aby uzyskać żądany efekt. Najwięcej emocji dostarczyły same rozgrywki. Konstrukcje zbudowane przez uczniów toczyły bitwy, które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Praca z klockami Lego przyniosła uczniom wiele radości, a poza tym wzbogaciła ich o wiedzę poznawczą i merytoryczną. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze z Panią Magdaleną Rosińską na tak profesjonalnie prowadzonych zajęciach.

Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas...10 grudnia klasy 1A oraz 1B postanowiły się zintegrować i przy dźwiękach kolęd wspólnie ubrały wyjątkowe jak na grudzień drzewko- choinkę.

10 grudnia 2019 roku odbyły się zajęcia przyrodnicze zrealizowali w terenie.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że do „ptasiej stołówki” w okresie jesienno-zimowym znajdującej się w ogrodzie pani Ani każdego dnia w godzinach porannych przylatuje około 200 ptaków z całej okolicy.

Wycieczka do fabryki bombek
Klasa 1A, 1B 2B

W niedzielę, 8 grudnia 2019r. na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka odbył się piknik biegowy w mikołajkowym nastroju. O godzinie 11.30 wystartowały dzieci i młodzież, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi biegli wraz z rodzicami. Na ten bieg obowiązywała czapeczka mikołajowa, którą zawodnicy otrzymali od organizatora – ICE MAT TEAM. Trasa biegu obejmowała pętlę wokół małego jeziorka, około 900 metrów. Wszyscy ukończyli bieg. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal. Na koniec pikniku odbyło się losowanie drobnych upominków.

Strona 1 z 14First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni