15 października 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

    

 
 

 

1. Szkolne zestawy programów i podręczników

      na rok szkolny 2019/2020 - kliknij

2. Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny    

    2019/2020   sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

3. ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

4. GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 5. gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

 

 

 

Aktualności 2019/2020
 

Dnia 10 października 2019 roku uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunem w ramach zajęć koła przyrodniczego  wybrali się na zajęcia, których celem była bezpośrednia obserwacja najbliższego środowiska. Za pomocą przyniesionych przyrządów i pomocy przyrodnika (lornetka, lupa, aparat, teleskop) obserwowali napotkane rośliny, zwierzęta, drzewa, ciekawe budowle. Lekcja w naturze pobudziła ciekawość uczniów oraz zachęciła do samodzielnych obserwacji.
  


W klasie 1A odbyły się zajęcia z pedagogiem nt. Emocji - ich rozpoznawania, integracji i lepszego poznania się w grupie; rozmawialiśmy o uzależnieniu i niebezpieczenstwie związanym z używaniem telefonu komórkowego.

  


W piątek, 4 października 2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day).
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja jest okazją dla uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia. Nasza szkoła również przystąpiła do akcji. Uczniowie rozwiązywali zadania z tabliczką mnożenia.

  


 

NOC BIBLIOTEK

W tym roku do udziału w Nocy Bibliotek pod hasłem „ZNAJDŹ WSPÓLNY JĘZYK” zaproszona została kl. VII. Naszym celem była integracja, edukacja i dobra zabawa. Spotkanie podzielono na 3 etapy. Uczniowie wzięli udział w grze, która stworzyła okazję do lepszego poznania się i zawiązania porozumienia pomiędzy graczami. Gra została przygotowana na wzór Escape Room, aby zakończyć ją sukcesem należało rozwiązać zadania. W dalszej części spotkania dziewczyny zmierzyły się z chłopakami w kalamburach. Tematyką zabawy były oczywiście książki i ich bohaterowie. Zgadnijcie kto zwyciężył? Spędzony czas był pełen wspólnych aktywności i współpracy. Spotkanie zakończone zostało smacznym posiłkiem i dobrym filmem.
    


W czwartek podczas meczu BMSLAM Stal odbyła się zbiórka pieniędzy dla naszego Brajana ❤ dziękujemy wolontariuszom za udział w akcji, wam drodzy kibice za tak chojne włączenie się w pomoc uzdrowienia naszego ucznia Brajana oraz klubowi że mogliśmy taką zbiórkę przeprowadzić podczas meczu 🙏😊

    


  


1oo lat 1oo lat, życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia, dobrych ocen i dużo uśmiechu- po takich życzeniach tych śpiewanych i mówionych wspólnie zjedliśmy pizze a następnie obdarowaliśmy się upominkami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim Chłopcom tym dużym i małym życzymy wszystkiego najlepszego.

  


28 września 2019 roku uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w rajdzie rowerowym „Święto Roweru” w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu pod hasłem „Rusz się człowieku”. Organizatorem rajdu był Zarząd PTTK w naszym mieście oraz Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl – 1977”.

  Czytaj więcej...


  


Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na spotkanie w sali gimnastycznej. Klasy VI-VIII świętowały 27 września, natomiast klasy IV-V i I-III 30 września. Podczas apelu dziewczyny z Samorządu złożyły chłopakom humorystyczne życzenia życzenia. Jak co roku przy tej okazji zachęcamy wszystkich, nie tylko chłopaków, do sięgnięcia po książkę. Tym razem dziewczyny zaprezentowały utwory i sylwetki gości zaproszonych przez panią z biblioteki w ramach ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

    


Strona 1 z 3First   Previous   [1]  2  3  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji