20 listopada 2019
Aktualności 2014/2015

W  dniu 17.09.14 r. odbyły się uroczystości z okazji 75 agresji sowieckiej na Polskę.  Naszą szkołę reprezentowali w poczcie sztandarowym uczniowie klasy VI: Kacper Leśnierowski, Martyna Marcjanik i Paulina Linczewska.
Podczas uroczystości złożone zostały kwiaty pod pomnikiem-głazem przy Rondzie Sybiraków. Na pamiątkowej tablicy widnieje napis: "Tym, których prochy tam zostały, i tym, którzy przetrwali. Pamięci Polaków deportowanych na Sybir w latach 1939-1956. Sybiracy Ziemi Ostrowskiej".
Następnie poczty sztandarowe przeszły do Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie odbyła się krótka część artystyczna, która zakończyła obchody.

14 września 2014 odbył się 53 rajd „JESIEŃ CHOPINOWSKA do Antonina. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, idąc niebieskim szlakiem, podziwialiśmy uroki krajobrazu południowej Wielkopolski. Na mecie zwiedzaliśmy pałac myśliwski, w którym gościł Fryderyk Chopin oraz kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Bogatsi w wiedzę i nowe wrażenia wróciliśmy do domu.

Zdjęcia w galerii zdjęć
Organizator wycieczki i opiekun grupy - pani Violetta Stachurska

Drugi sezon Internetowego Teatru Telewizji w szkole Podstawowej nr 13 rozpoczęty. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.
Idea

Spektakularny sukces pilotażowego przekazu „Czarnoksiężnika z krainy Oz” ze znakomitego Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie do wybranych 100 szkół podstawowych w kraju dowodzi olbrzymiej potrzeby kontynuacji tego przedsięwzięcia.

szkolenie dla uczniów klas 4 - 6

We wtorek 9 września b.r. uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym  zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń, a szczególnie uzależnień. Wykład poprowadzili dr Anna Andrzejewska i prof. dr hab. Józef Bednarek - pedagodzy w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, eksperci w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni, a także wykładowcy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Komputer i Internet stały się sprzętem masowym służącym edukacji, pracy zawodowej, komunikowania się, kultury, sztuki i rozrywki. Kluczową technologią tych zmian jest właśnie Internet, który stał się medium otwierającym drzwi do świata. Dziś ludziom nie potrzebni są bliscy, czas zapełnia im przesiadywanie przed komputerem, telewizorem czy Internetem. Rodzice w pogoni za pieniądzem nie mają czasu na zabawy z dziećmi i dlatego pozwalają swoim pociechom na przesiadywanie przed szklanymi ekranami. Prowadzący spotkanie zwrócili uwagę naszych uczniów na:
1.    CHARAKTERYSTYKA CYBERPRZESTRZENI
2.    INFOHOLIZM – NARKOTYK XXI WIEKU
3.    PRZEMOC I AGRESJA PŁYNĄCA Z GIER KOMPUTEROWYCH
4.    NIEBEZPIECZNE GRY, W KTÓRE DZIECI GRAĆ NIE POWINNY

W dniu 01.09.14 r. odbyły się uroczystości z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Naszą szkołę reprezentowali w poczcie sztandarowym uczniowie klasy VI. Wzięli oni udział w uroczystej Mszy św. w  Kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela, a następnie w złożeniu kwiatów  pod pomnikiem poległych żołnierzy na cmentarzu przy ulicy Bema.

31 sierpnia 2014 wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym.
Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.

Po zmroku kierujący samochodem jest w stanie zauważyć osobę bez odblasków z odległości 20 metrów, jeśli natomiast pieszy ma na sobie element odblaskowy - kierowca widzi go z odległości 150 metrów.

1 września 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015.
W uroczystości udział wzięli między innymi: przedstawiciele władz miasta, starostwa, dyrektorzy ostrowskich placówek, rodzice, nauczyciele, pracownicy, a także społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 13. Podczas uroczystości pan prezydent Jarosław Urbaniak wręczył akty awansu zawodowego 12 pracownikom miejskich placówek oświatowych. Pani dyrektor Jolanta Przybyłek życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom dużo cierpliwości i zapału do pracy.
Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 13.  Na szkolnym holu goście mogli obejrzeć wystawę prezentującą miejskie inwestycje oświatowe realizowane w ostrowskich szkołach oraz koncepcję projektową nowego przedszkola, które powstanie obok SP 13.

Słowami piosenki : „Witaj, witaj nasza szkoło! Jak tu gwarno i wesoło!
Wszyscy wzajem się witamy, pani uśmiech posyłamy…” najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015.
Zostawili za sobą wspaniałe wspomnienia  wakacyjnych wyjazdów, beztroskich zabaw, spotkań.
Do szkoły przyszli  jednak pełni zapału do nauki  i radości. Po części artystycznej  w wykonaniu uczniów klasy IV, dyrektor szkoły – pani Jolanta Przybyłek przedstawiła rodzicom i uczniom wychowawców klas. W salach lekcyjnych odbyły się pierwsze powakacyjne spotkania uczniów z wychowawcami.

Strona 20 z 20First   Previous   11  12  13  14  15  16  17  18  19  [20]  Next   Ostatni