4 lipca 2020
Archiwum 2012/2013

SUPERMEMO - rozstrzygnięcie konkursu

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2013-05-16 | Views: 767

Podczas festynu miejskiego "majoSTAszki 2013" odbyło się podsumowanie konkursu "Ostrów Wielkopolski - moje miasto", zorganizowanego przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach projektu "Citypedia Ostrów Wielkopolski". Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o własnym mieście, rozwijanie zainteresowania miastem, jego historią, tradycją i teraźniejszością oraz upowszechnianie TIK w procesie dydaktycznym.

Zadaniem uczestników było stworzenie kursu konkursowego i opublikowanie go na platformie supermemo.net.pl. Uczniowie klas IV-VI realizowali zadanie nt. „Ostrowskie kościoły”, a ich młodsi koledzy z klas I-III pracowali wokół tematu „Ostrowskie parki”.
     Prace starszych uczniów  przedstawiały najważniejsze informacje nt. kościoła
 św. Rodziny – parafia dzielnicy Pruślin. Zawierały one: cechy charakterystyczne budowli, jej parametry i wystrój, historię powstania kościoła i parafii oraz ważne wydarzenia z życia parafian. Kurs kończył się quizem, który  pozwolił sprawdzić zdobytą  wiedzę.
     Uczniowie klasy I zaprezentowali w swoim kursie  Park Miejski. Wykonane przez nich  prace plastyczne przedstawiały najciekawsze zakątki parku. Pod ilustracjami umieszczono krótkie informacje dotyczące położenia oraz roślinności i zwierząt występujących na jego terenie. Dzieci również starały się zachęcić dorosłych i rówieśników do spędzania wolnego czasu wśród zieleni Parku Miejskiego. Dzieci pracowały pod kierunkiem nauczycielek – pani M. Kraszkiewicz i pani R.Ziajki.
     Udział najmłodszych uczniów naszej szkoły w konkursie zakończył się dużym sukcesem. Praca uczennic klasy I – Kariny Galler, Oliwii Idziorek i Laury Pałasz zdobyła I miejsce. Dziewczynki otrzymały nagrody i dyplomy pamiątkowe od pana Jarosława Urbaniaka - Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Print Bookmark and Share